Rýchlejšie a lepšie podoomietkové teleso Hansgrohe

Hansgrohe predstavuje novú generáciu najznámejšieho podomietkového telesa na trhu – iBox universal 2.

Rýchlejšie a lepšie podoomietkové teleso Hansgrohe zverejnené: 27. 3. 2024

Sám výrobca, firma Hansgrohe, o ňom hovorí, že je rýchlejšie, flexibilnejšie, inteligentnejšie a nesie názov iBox universal 2. Nadväzuje tak na svoj najznámejší výrobok zo segmentu podomietkových telies. S novým iBox universal 2 a príslušnými sadami je inštalácia dvakrát rýchlejšia ako u predchádzajúceho modelu. Kombinuje osvedčené prednosti s niekoľkými novými funkciami. Montáž je preto rýchla a presná. S podomietkovým telesom sú spojené aj nové produkty, ktoré nájdete v priloženom dokumente.

Efektívna inštalácia s maximálnou flexibilitou
Vývoj iBox universal bol založený na dlhoročných skúsenostiach s viac ako jedenástimi miliónmi inštalácií, prepracovaných výrobných postupoch, výskume i testoch. Výrobca tak mohol spojiť osvedčené výhody svojho predchádzajúceho typu s niekoľkými novými funkciami za použitia kvalitných materiálov. Nové podomietkové teleso hansgrohe iBox universal 2 okrem iného taktiež ponúka platformu pre digitálny zážitok zo sprchovania.

Nové podomietkové teleso Hansgrohe je kompatibilné s predošlými typmi
Novú základnú sadu iBox universal 2 je možné ľahko kombinovať s existujúcimi aj predtým vyrábanými sadami, a to ako značky Hansgrohe, tak Axor. Okrem toho je inštalácia nových podomietkových telies jednoduchšia, bezpečnejšia aj rýchlejšia. K dispozícii sú jednotky pre sprchu alebo vaňu, ktoré poskytujú optimálnu kontrolu nad počtom spotrebičov. Zariadenie je dokonca kompatibilné s digitálnymi sprchami. Staršie rady vyžadujú adaptérovú dosku, ktorú je nutné objednať samostatne.

Kedy je vhodné použiť podoomietkové teleso?
Mali ste doteraz v sprche a vani batériu alebo termostat inštalované na omietku? Takéto klasické batérie majú mnoho výhod, napríklad sa dajú ľahko vymeniť, čo je ideálne pre rýchlu renováciu. Ich nevýhodou býva, že sú relatívne veľké a vyčnievajú do priestoru. V malých kúpeľniach zaberajú drahocenné miesto. Podomietkové inštalácie sa preto uplatňujú najmä v novostavbe alebo pri väčšej renovácii.

Výhody podomietkových termostatov a batérií

 • IBox má viac možností pre inštaláciu vďaka novému upevňovaciemu kruhu
 • Nová posuvná objímka - preto už nie je potrebné nič odrezávať
 • Nedochádza k žiadnym únikom, je vopred zabudovaná tesniaca manžeta
 • Veľmi dobrá protihluková a tepelná izolácia obalením EPP penou (expandovaný polypropylén)
 • Vďaka odhlučneniu sa všetky nové vrchné sady vyznačujú triedou hlučnosti 1
 • Jednoduchá nivelácia vďaka ochrannému stavebnému krytu so stabilnými výstupkami pre vodováhu
 • Rotačne symetrické usporiadanie (všetky pripojenia sú identické), z toho vyplýva univerzálnosť osadenia, menej chýb pri inštalácii a menej komplikácií
 • Ochrana proti prenikaniu vlhkosti do muriva
 • Zmenšené ovládanie sprchy tesne prilieha k stene, čím vzniká moderný a uhladený vzhľad
 • Pri sprchovaní alebo kúpeli už nemusíte dávať pozor, aby ste sa nebuchli. O to viac si užijete voľný priestor, komfort a príjemné zážitky s vodou.
 • Výhoda voľného a bezbariérového pohybu je ideálna pre viacgeneračnú kúpeľňu
 • Viditeľné diely podomietkových termostatických batérií sa nezahrievajú, všeobecne teda nehrozí nebezpečenstvo v dôsledku horúcich povrchov, čo je vhodné pre deti či seniorov
 • Malé ovládacie jednotky nielen vyzerajú pekne a sú spoľahlivé, ale aj ich údržba je jednoduchšia ako pri veľkých batériách

Náš tip
Veľké množstvo variantov v oblasti podomietkových výrobkov od Hansgrohe vám prináša mnohé možnosti pri riešení kúpeľne vďaka mnohým funkciám a dizajnom. Podľa vybavenia kúpeľne sa ponúka ručná sprcha, horná sprcha, sprchový systém a podobne. Teraz máte možnosť vylepšiť svoju kúpeľňu ovládaním sprchy s chrómovou, čiernou či bielou povrchovou úpravou a voliť môžete oblé, hranaté alebo „soft-cube“ designy. So všetkým vám radi poradíme na našich pobočkách.